bahrevari
04 فروردین 1402 - 17:06

هوای اصفهان گرم‌تر می‌شود/ وزش باد پدیده غالب استان

اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از افزایش ۳ تا ۶ درجه ای دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت آینده خبرداد.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز جمعه و روز شنبه پنجم فروردین ماه جوی به نسبت پایدار در سطح استان حاکم بوده و در اکثر مناطق استان وزش باد پدیده غالب است.

وی با بیان اینکه طی این مدت آسمان بیشتر مناطق استان صاف تا قسمتی ابری است و گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود، گفت: از روز یکشنبه ۶ فروردین با نفوذ سامانه بارشی، بارش‌های رگباری توأم با رعد و برق و ریزش تگرگ بیشتر مناطق استان را فرا می‌گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه شدت فعالیت این سامانه در مناطق غرب و جنوب استان خواهد بود، خاطرنشان کرد: فعالیت این سامانه بارشی تا روز سه‌شنبه هشتم فروردین ماه به طور متناوب ادامه می‌یابد.

آقایی همچنین از افزایش سه تا ۶ درجه‌ای دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت پیش رو خبر داد و گفت: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۰ درجه سلسیوس و کمینه آن بامداد فردا به چهار درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

وی اضافه کرد: بوئین میاندشت با دمای یک درجه سلسیوس زیر صفر و خور و بیابانک با دمای ۲۵ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1108054